...

25 Voltero kėdės variantai

Žinoma, filosofas Volteras nesukūrė fotelio. Ir visiškai su tuo nesusijęs. Tačiau fotelis su "ausimis" išdidžiai nešioja jo vardą. Taip, kaip jis atrodo šiandien?

Minkštas fotelis su aukštu atlošu ir išsikišusiu viršumi vadinamas įvairiais vardais. Vakaruose ji vadinama "senelio kėde" ( "senelio kėdė" )))))))) arba "sparnuotas" ( "Sparnuotoji kėdė" ) Vakaruose ji vadinama senelio kėde Voltero fotelis. Galima sakyti, kad fotelis, kuriame Volteras praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus, nebuvo labai panašus į tą, kuriame. Tačiau pakeistos konstrukcijos ir patogesnio fotelio atsiradimas sutapo su ypatingo mąstytojo idėjų populiarumo laikotarpiu.

Vadinamasis Voltero rašomasis stalas pirmą kartą buvo pagamintas Anglijoje XVII amžiuje. Skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kurių "ausys ant nugaros turėjo apsaugoti nuo skersvėjų. Vėliau paaiškėjo, kad "sparnuotasis fotelis puikiai tinka gulėti prie židinio: jis sulaiko šilumą ir apsaugo nuo kibirkščių. Taigi kėdė su "ausimis" buvo suteiktas kitas pavadinimas – židinio atbraila.

Nuo to laiko židinio kėdė nedaug tepasikeitė. Rinkoje nesunku rasti senovinių fotelių reprodukcijų modelių. Tačiau šiuolaikiniai dizaineriai savaip interpretuoja klasiką ir gamina lakoniškas židinio kėdes su spalvotais apmušalais, dekoruotas raštais ir net su gėrimų laikikliais. Mūsų kolekcijoje galite susipažinti su keliomis Voltero kėdės variacijomis.

Įvertinkite straipsnį
( Reitingų dar nėra )
Povilas Gocius

Sveiki, bičiuliai namų komforto ir tobulinimo gerbėjai! Aš esu Povilas Gocius, patyręs dizaineris, mėgstantis kurti erdves, kurios peržengia įprastumo ribas ir yra nepaprastos. Leiskitės į kelionę po mano ilgametę patirtį, kurioje kiekvienas projektas yra estetikos ir amžino komforto simfonijos liudijimas.

Statyti.info — statyba ir remontas, atostogų kaime sklypas, butas ir užmiesčio namai, naudingi patarimai ir nuotraukos
Comments: 1
  1. Gintautas Gediminas

    Kokioje parduotuvėje galima rasti greta Baltijos šalių varianto Voltero kėdes su lengvai keičiamais viršūnės spalvų variantais?

    Atsakyti
Pridėti komentarus