...

17 Vasaros flioksų kompozicijos

Vadinamieji "vasariniai flioksai" – dėmėtasis flioksas (Phlox spotted) ir paprastasis flioksas (Phlox panicula) – gerai žinomi ir populiarūs daugiamečiai augalai. Birželio pabaigoje prasideda šių gėlių šventė, kuri baigiasi rugsėjį.

Veislių žiedų spalvos labai spalvingos, o mūsų parodoje eksponuojamos flioksų nuotraukos iliustruoja jų įvairovę. Didžiausią grupę flioksų spalvų spektre sudaro rožinės veislės: Pink Fairy Tale, Pink Foam, Pink Lace, Pink Rayonant, Olenka, Vladimir, Anya Gaganova, Anna German, Sweet Friend, Viking, Silberlachs, Apple Tree Flower, Mme.Charcot, Emma ir kiti.

Baltųjų flioksų grupei priklauso augalai, kurių gėlės gali būti absoliučiai sniego baltumo: Panama, Anya Popova, Metelitsa, White late arba įvairių atspalvių: Master, Vityaz, Pearl, Heaven, taip pat su ryškiomis džiaugsmingomis arba neaiškiomis švelniomis akimis ir žiedais: Rumyany, Kristina, Nadežda Pavlova, Alyonushka, Swan, Europe. Natasha, Mishenka ir Mashunya veislių žiedai su kontrastingomis juostelėmis palei baltus žiedlapius.

Intensyviausi ir šilčiausi atspalviai – raudona, vyšninė, violetinė, oranžinė ir purpurinė – būdingi tokioms veislėms kaip "Flame", "Firebird", "Ivan-zarya", "Kumach", "Nabat", "Ogonyok", "Joy of Life", "Starfire", "Richard Zorge", "Maria Fiodorovna" ir kitoms.

Mėlyna ir mėlyna yra šios grupės "stebuklingieji" flioksai. Dienos metu jie yra įvairaus violetinio atspalvio ir keičiasi priklausomai nuo šviesos ir oro sąlygų. Vakare, kai oras apsiniaukęs, patalpoje, kartais pavėsyje – "mėlyna" ir "melsva". Veislės Aivazovskis, Vakarinis Radonežas, Vakarinė daina, Mėlynasis džiaugsmas, Mano meilė, mano džiaugsmas, Naktis, Juodoji jūra, Mėlynasis rojus.

Dūminiai flioksai yra paslaptingiausia ir netikėčiausia panikuliarinių flioksų grupė. Sidabriškai levandų spalvos potėpiai ant vainiklapių žiedlapių suteikia šioms veislėms paslaptingumo ir unikalumo: Secret, Happy Duet, Konok-Gorbunok, Ural Tales, Chyurlionis, Dragon, Vrubel, Smoky Coral, Grey Lady ir kt.

Įvairiaspalvės veislės žavi spalvinga lapija, o dažnai ir išskirtiniais žiedais. Veislės su baltais ir kreminiais arba aukso geltonumo pakraščiais: Darwin's Joyce, Frosted Elegance, Harlequin, Nora Leigh, Goldmine, Silvermine, Becky Towe, Euroymine. Šiuos flioksus sodinkite šviesiame pavėsyje, kitaip jų švelni lapija nudegs saulėje.

Bene neįprasčiausia iš visų flioksų grupių yra flioksų "flioksai" – įspūdingi panikuliniai flioksai ( Paniculata Feelings ). Šios prabangiai ilgai žydinčios gėlės išsilaiko iki trijų mėnesių! "Tušti jausmai", "Madingi jausmai", "Vidurnakčio jausmai", "Malonūs jausmai", "Natūralūs jausmai" ir "Raudoni jausmai". Jos buvo išvestos specialiai gėlininkams, kad gėlės ilgiau išsilaikytų puokštėse, o švelnūs žiedlapiai nesusmulkėtų transportuojant.

Įvertinkite straipsnį
( Reitingų dar nėra )
Povilas Gocius

Sveiki, bičiuliai namų komforto ir tobulinimo gerbėjai! Aš esu Povilas Gocius, patyręs dizaineris, mėgstantis kurti erdves, kurios peržengia įprastumo ribas ir yra nepaprastos. Leiskitės į kelionę po mano ilgametę patirtį, kurioje kiekvienas projektas yra estetikos ir amžino komforto simfonijos liudijimas.

Statyti.info — statyba ir remontas, atostogų kaime sklypas, butas ir užmiesčio namai, naudingi patarimai ir nuotraukos
Comments: 1
  1. Giedrius Gediminas

    Ar galite patarti kokią šią vasarą naudoti flioksų kompoziciją? Kiek metų išlieka šis dažymas, ar jis labai neįtakoja plaukų būklės? Ką reikėtų žinoti prieš pasirenkant šį spalvinimą? Ačiū!

    Atsakyti
Pridėti komentarus